Řezání vodním paprskem

Řezání vodním paprskem Hradec Králové

Řezání vodním paprskem Hradec Králové - Elza

Řezání vodním paprskem je moderní ekologická metoda dělení materiálu.

Hlavní výhody:

- Vodní paprsek je řízen počítačem, což zaručuje vysokou přesnost
- Nedochází k tepelnému namáhání řezaného materiálu a tím nedochází k vnitřnímu pnutí a k mikrotrhlinkám v okolí řezu

- Minimalizování odpadu díky vysoké přesnosti
- Při práci nevznikají škodlivé plyny
- Řezaný materiál není v místě řezu chemicky ovlivněn
- Cena

Řezání vodním paprskem je moderní, kvalitní a ekologická metoda obrábění široké palety materiálů. Vysokotlaké zařízení umožňuje stlačit vodu a takto vytvořený vodní paprsek má dostatek energie, aby řezal i velmi pevné materiály s vysokou přesností.


V naší firmě ELZA Předměřice nad Labem máme k dispozici přístoj, který je řízen počítačem. Ten zajišťuje tu nevyšší přesnost řezání, a tím pádem i minimalizaci odpadu. Výhodou je i ekologie výroby, protože při práci s vodním paprskem nevznikají škodlivé plyny jako u jiných typů řezání.

Další předností řezání vodním paprskem je možnost obrábění kovových, ale i nekovových materiálů jako jsou žula, mramor, dlažby, plasty. Zvládneme řezat i měkké, lepivé, křehké a drolící se materiály jako jsou pryž, korek, lamino,které jinou metodou je velmi drahé řezat.


Vzhledem k tomu, že není potřeba tepelného zahřátí materiálu tzv. studený řez nedochází u řezaného materiálu k vnitřnímu silovému pnutí ani mikrotrhlinám v okolí řezu,dokonce ani k otřepu.Obráběný díl nevykazuje fyzikální, chemické ani mechanické změny a je následně snadno obrobitelný.

I řezání vodním paprskem je lepší přenechat zkušenému oborníkovi. Některé druhy materiály je vhodné před řezem ošetřit, a naopak u nasákavých materiálů je potřeba kvalitního a šetrného vysoušení. U neodborného provedení může nastat změna barvy nebo znečištění

Kontakty

Tel.: +420 777 945 630

E-mail: pavel.vesely@elza-hk.cz

O firmě

ELZA Předměřice, s.r.o.
Obránců míru 391
503 02 Předměřice nad Labem

: 27486630
DIČ: CZ27486630
Spisová značka: C 21860 vedená u Krajského soudu v Hradci Králové